Dzięki geotargetowaniu Cluify, Chata Polska kilkukrotnie zwiększyła ilość odwiedzin w sklepie
Dzięki geotargetowaniu Cluify, Chata Polska kilkukrotnie zwiększyła ilość odwiedzin w sklepie

Dzięki geotargetowaniu Cluify, Chata Polska kilkukrotnie zwiększyła ilość odwiedzin w sklepie

Opublikowany

Jak zachęcić do odwiedzenia sklepu stacjonarnego osoby przebywające w jego okolicy i sprawdzić, ilu odbiorców reklamy rzeczywiście się w nim pojawiło? Wykorzystując precyzyjne geotargetowanie kampanii internetowych oferowane przez Cluify, tak jak zrobiła to sieć Chata Polska.

Chata Polska to sieć sklepów ogólnospożywczych działająca głównie w województwie wielkopolskim. W sierpniu marka przeprowadziła kampanię reklamową z wykorzystaniem nowoczesnej platformy marketingowej Cluify, która pozwala wybierać odbiorców reklamy online na podstawie odwiedzanych przez nich miejsc w świecie offline. W ten sposób sklep stacjonarny może wysłać reklamę swojej oferty do klientów punktu o podobnym profilu działalności lub osób pojawiających się w jego okolicy.

Cel: Pozyskać nowych klientów 

Celem kampanii Chaty Polskiej było zachęcenie do zakupów w sklepie osoby, które odwiedzają okolicę – potencjalnych klientów punktu stacjonarnego. Poprzez wykorzystanie Cluify marka precyzyjnie określiła grupę odbiorców reklamy - osoby odwiedzające pobliską aptekę, pocztę i inne okoliczne punkty. W tym celu wykorzystane zostało lokalizowanie użytkowników w oparciu o kryterium geograficzne oferowane przez platformę. Kampania została zrealizowana w sieci reklamowej Google i na Facebooku. Precyzyjny wybór odbiorców pozwolił na dotarcie do osób najbardziej zainteresowanych ofertą, co znacznie obniżyło koszty reklamy. W kreacji uwzględniona została aktualna oferta sklepu.

130% wzrost liczby wizyt w okresie trwania kampanii

W wyniku działania kampanii w sklepie odnotowano 130% wzrost liczby kupujących (w porównaniu do analogicznego okresu przed startem kampanii). Zmierzono również udział klientów nowych do powracających. W analizowanym okresie (czas trwania kampanii +30 dni po) 80% wszystkich wizyt stanowiły wizyty nowych klientów. Dzięki wykorzystaniu platformy marketingowej Cluify określono także poziom konwersji offline – stosunek odbiorców reklamy, którzy odwiedzili sklep do odbiorców kampanii ogółem wyniósł 6%. Liczba odwiedzin osób, które otrzymały reklamę wyniosła 55% wszystkich zanotowanych w panelu Cluify wizyt.
cluify-infografika-case-study-chata polska-3-03.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.